Nowy projekt Ministerstwa Finansów. Wirtualne kasy fiskalne online

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Komisja Europejska zaakceptowała przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt wirtualnych kas fiskalnych online. Z kas online skorzystać na m.in branża transportowa, hotelarstwo czy gastronomia. Jak zapowiada strona rządowa, kasy zostaną poddane procesowi certyfikacji przez Główny Urząd Miar.

“Zależy nam na tym, aby kasy wirtualne były bezpiecznym, szeroko stosowanym narzędziem, prostym do rejestracji przez przedsiębiorcę. Ich stosowanie powinno być bezpieczne dla firm, ich klientów i dla administracji. Gwarantuje to certyfikacja oprogramowania i wprowadzenie zabezpieczeń, które zapewniają integralność i niepodważalność sprzedaży dokonanej przy ich użyciu” zapowiada wice minister finansów Jan Sarnowski oraz dodaje – “Grupy podatników będzie określać odrębne rozporządzenie w sprawie grup podatników, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Podatnicy określeni tym rozporządzeniem będą mogli skorzystać z nowego rozwiązania, mogą również używać innych rodzajów kas np. kas on-line”.

Zobacz także : 18 maja rząd zapowiedział kolejny etap odrmażania gospodarki

Ministerstwo tłumaczy, że w przypadku taksówek wdrożenie takiego rozwiązania tworzy alternatywę dla poczciwych taksometrów, nie zakazując przy tym korzystania z tej formy rozliczania się. Rząd dbając o spójność przepisów, planuje wprowadzić nowe rozporządzenia już 1 czerwca. Kasy będą miały funkcję przesyłu danych do systemu teleinformatycznego za pomocą sieci telekomunikacyjnej. Pozwoli to fiskusowi na bezpośrednie otrzymywanie danych z prowadzonej ewidencji – “Zgromadzone dane służyć będą dla celów analitycznych i kontrolnych” komentuje Ministerstwo Finansów.

Zobacz także : Rada Europy żąda od Polski poszerzenia dostępu do aborcji i karania szpitali, które jej nie wykonują.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY