Czterech Tadżyków werbowało do ISIS. Zatrzymani przez polskie służby

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

ABW zatrzymała czterech obywateli Tadżykistanu, którzy prowadzili działalność werbunkową w Polsce. Mężczyźni wyszukiwali konwertytów na islam w celu prowadzenia działań terrorystycznych. Jak pokazują dowody, Tadżykowie popierali działalność tzw. Państwa Islamskiego.

Czterech Tadżyków prowadziło na terenie Polski działania polegające na werbowaniu konwertytów na islam w celu przeprowadzenia działań o charakterze terrorystycznym – poinformowała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Tadżycy zostali osadzeni w zamkniętym ośrodku Straży Granicznej. Nie będą postawieni przed polskim sądem. Trwa procedura mająca na celu wydalenie ich z kraju i strefy Schengen. Jest to część szerszej akcji europejskich służb. Podobne działania prowadzone są w Niemczech i Albanii.

Afera w Ministerstwie Zdrowia! Chodzi o maseczki za 5 mln zł

W ostatnich latach wzrasta liczba obywateli Tadżykistanu, którzy chcą się osiedlić w Polsce. Co roku o status uchodźcy wnioskuje ponad stu Tadżyków. Zwykle takie prośby kończą się odmową.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek zatrzymania osób podejrzanych o werbowanie islamskich terrorystów w Polsce. Z tego samego powodu 16 kwietnia aresztowany został Libańczyk. Również zdecydowano o wydaleniu go z kraju.

Warto przypomnieć, że 9 września 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja kilku tadżyckich ugrupowań opozycyjnych. Organizatorem była Islamska Partia Odrodzenia. W Tadżykistanie jej działalność jest nielegalna i uznaje się ją za organizację terrorystyczną.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY