18 maja rząd zapowiedział kolejny etap odrmażania gospodarki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

13 maja rząd zapowiedział kolejny etap poluzowań społecznych oraz “odmrażania gospodarkia raczej ratowania tego co zostało, ponieważ gospodarki nie da się od tak zamrozić jak truskawek. Luzowanie obostrzeń dotyczyć będzie m.in zakładów fryzjerskich, usług gastronomicznych, kościołów czy klubów sportowych. “Wszystko będzie odbywać się w odpowiednim reżimie sanitarnym– oświadczył premier.

Od 18 maja otwarte zostaną m.in zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, lokale gastronomiczne,puby i kluby sportowe. Zmianą ulec mają także reguły w funkcjonowaniu transportu publicznego natomiast od 25 maja wrócić mają zajęcia szkolne dla najmłodszych ( 1-3 klasa) oraz konsultacje dla maturzystów. “ Od 18 maja zmienione będą też reguły dot. transportu publicznego. Zwiększamy limit pasażerów. Do tej pory było to co drugie miejsce siedzące, teraz to 30 proc. miejsc siedzących i stojących” – poinformował Mateusz Morawiecki. Premier zaapelował do obywateli aby korzystali z możliwości umawiania się na wizyty w salonach fryzjerskich telefonicznie lub przez internet oraz o to by restauracje i puby korzystały z ogródków na świerzym powietrzu.

Zobacz także : Na wybory jeszcze poczekamy.

Zmiany dotyczą również wiernych, zwiększony zostaje limit osób mogących uczestniczych w mszach świętych oraz innych zebraniach religijnych do jednej osoby na 10 metrów kwadratowych. Limity zmienione zostaną również dla sportowców trenujących na otwartych przestrzeniach na 14 osób plus 2 trenerów lub 22 osoby i 4 trenerów. Sportowcy od tego samego dnia będą mogli trenować również w obiektach zamkniętych, ilość zawodników zależeć będzie od powierzchni sali (do 300m2 – 12 osób plus trener, do 800m2 – 16 osób plus 2 trenerów). Kontrole graniczne zostaną przedłużone o miesiąc i będzie je można nadal przekraczać tylko w wyznaczonych przejsciach granicznych.

Zobacz także : Czterech Tadżyków werbowało do ISIS. Zatrzymani przez polskie służby.


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY