ZNP nie chce powrotu dzieci do szkół. “Nie są na to przygotowane”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Związek Nauczycielstwa Polskiego na czele ze Sławomirem Broniarzem niezwykle sceptycznie odniósł się do decyzji dotyczącej powolnego wracania do tradycyjnych form nauczania: -Szkoły nie są na to przygotowane – przekonywał.

Wznowienie zajęć dydaktycznych już od 18 maja

Od 18 maja planowany jest powrót do nauczania w szkołach policealnych. W poniedziałek do działania powrócą również schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe, ale także świetlice środowiskowe. Oczywiście nie odbędzie się to w takiej samej formie jak dotychczas, ponieważ ciągle zachowany ma zostać reżim sanitarny. Do rozwiązania ogłoszonego dziś przez premiera Mateusza Morawiecki i Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego krytycznie ustosunkował się Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

” Minister Piontkowski bardzo chciał nam przekazać, że jest dobrze, a dobrze nie jest. Wystarczy posłuchać ministra zdrowia, który bardzo ostrożnie wypowiada się o możliwości organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży”

Według słów lidera ZNP, jeśli na koloniach czy obozach gromadzi się mniejsza ilość dzieci niż w placówkach edukacyjnych, a organizacja wypoczynku stanowi niebezpieczeństwo, to otwarcie szkół tym bardziej.

Minister Edukacji popełnia błąd

Sławomir Broniarz stwierdza, że wypowiedzi ministra edukacji są jeszcze bardzo stonowane, a rozwiązane proponowane przez rząd nietrafione. Wedle najnowszych informacji od 25 maja prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 zostanie wznowione. Nie będzie to jednak oznaczało przymusowego powrotu do placówek. Decyzja o pozostawieniu dziecka w domu będzie należała do rodziców.:- To będzie rozwiązanie na pół gwizdka. Nauczyciele są rozliczani z realizacji całego programu- komentuje Broniarz.

Przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego nie pochwalił także innych zamierzeń Ministerstwa Edukacji. Przypomnijmy, że od 25 maja ruszają zajęcia dodatkowe dla Ósmoklasistów oraz uczniów przygotowujących się do Matur:-Egzaminy ósmych klasach w ogóle należałoby odwołać, bo w obecnej sytuacji naprawdę nie są nam potrzebne. Dla wszystkich byłoby lepiej, gdyby się nie odbyły. Na zajęcia w formie konsultacji szkoły po prostu nie są przygotowane- Zaznacza rozmówca ” money.pl”

Czas pokaże jak ministerstwu uda się zorganizować powrót( przynajmniej częściowy) do tradycyjnych form zajęć. Z pewnością nauczyciele będą musieli wykazać się sporą dozą cierpliwości i ciężkiej pracy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY