119. rocznica urodzin Witolda Pileckiego. Nie czekaj i zamów niezwykłą książkę o rotmistrzu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dniu objawień Matki Boskiej Fatimskiej obchodzona jest 119. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego. Z tej okazji dr Anna Mandrela opowiedziała o jego pobycie w obozie zagłady Auschwitz oraz o jego rodzinie. Zaproponowała również swoją książkę “Kto zdradził Witolda Pileckiego?” o rotmistrzu.

Witold Pilecki urodził się 13. maja 1901 roku na północnym-zachodzie Rosji w Ołuńcu. Było to spowodowane faktem zesłania jego dziadka do ciężkich robót po powstaniu styczniowym. Tam też ojciec Witolda pracował w początkowych latach w tartaku przy wycince drzew.

Ojciec Julian Pilecki z zapisków siostry Witolda wychodził na postać o wybuchowym charakterze lub czasami miewał depresje – “Tutaj widzimy, że postawa Witolda była całkiem inna niż jego ojca. Po bitwie z bolszewikami wraz z rodziną rozpoczął odbudowę dworku w Sukurczach. To jak czytamy z listów z jego dawnych sympatii, było dla niego trudnym okresem bardzo kształtującym jego charakter” – mówiła Mandrela.

Zobacz także: Bosak o działaniach władzy: „Pomysł rządu na kryzys to nowe podatki”

Rotmistrz podczas pobytu w Wilnie umiłował się Matką Boską Ostrobramską. Anna Mandrela opowiadała o tym jak z racji daty swoich urodzin, która pokryła się w późniejszym czasie z objawieniami fatimskimi pokładał nadzieję w Matce Bożej. W różnych epizodach swojego życia dawał znać o tej szczególnej miłości poprzez wartę w noc sylwestrową przez Bramą Ostrobramską, czy też przy podarowaniu ryngrafu z wizerunkiem Matki Boskiej swojej żonie na ich 15. rocznicę ślubu.

“W całej książce staram się przedstawić cechy Pileckiego. Jego umiłowanie prawdy, miłość do ojczyzny, pogoda ducha. Każdy podrozdział to opis jednej z cech. Na dzisiaj najważniejsza to ta, gdzie wskazywała jego pogodę ducha pomimo przeciwności losu” – zachęcała dr Mandrela do pozyskania jej książki o Pilecki “Kto zdradził Witolda Pileckiego?”.

Porównała również postawę Pileckiego oraz opisywanych przez niego postaw więźniów w Oświęcimiu, gdzie okazywało się że ludzie z pozoru słabi fizycznie byli faktycznie silnymi psychicznie oraz na odwrót ludzie o tężyźnie fizycznej okazywali się słabymi psychicznie. Jednakże jak zauważyła i wskazała badania psychologów dzisiejsze społeczeństwo popadło bardzo szybko w depresję z powodu restrykcji związanych z koronawirusem.

“Kto zdradził Witolda Pileckiego” to książka wydana przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – bez dotacji państwowych, wyłącznie dzięki wsparciu naszych sympatyków. 

Do nabycia – TUTAJ

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY