Nowa Zelandia wygrywa z epidemią. Większość restrykcji zniesiona

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ tvp.info

Epidemia koronawirusa w Nowej Zelandii dobiega końca. W poniedziałek w kraju zanotowano zaledwie trzy nowe zakażenia. Rząd wkrótce zniesie większość obostrzeń. W tym tygodniu zostaną otwarte restauracje, kawiarnie, galerie handlowe i kina, będzie można też podróżować po kraju.

Sytuacja epidemiologiczna w Nowej Zelandii poprawia się już od kilku tygodni. Już pod koniec kwietnia premier Jacinda Ardern ogłosiła, że “koronawirus w obecnej formie został wyeliminowany”. Zdarzały się nawet dni, że w całym kraju nie zanotowano ani jednego przypadku zakażenia.

Centra handlowe, restauracje, kina i kawiarnie będą mogły działać od tego czwartku. Umożliwione zostanie tez podróżowanie po kraju. 18 maja wznowiona będzie działalność szkół, a 21 maja barów. Zgromadzenia zostaną ograniczone do 10 osób.

– Ogłaszam, że rząd zgadza się, iż jesteśmy gotowi przejść na poziom drugi otwierania gospodarki; ale trzeba zrobić to tak bezpiecznie, jak to jest możliwe – powiedziała premier Ardern.

#MuremZaWiewiórem! Wolontariuszka Fundacji Pro – Prawo do Życia otrzymuje groźby. Mimo tego cieszy się, że udało jej się uratować dziecko

Polityk oznajmiła, że za 10 dni ponownie zostanie otwarta większość firm w Nowej Zelandii. Będą jednak musiały być wdrożone szczególne procedury bezpieczeństwa. Granice państwa pozostaną zamknięte z wyjątkiem Nowozelandczyków wracających do ojczyzny.

Do tej pory wyzdrowiała większość osób zakażonych koronawirusem w Nowej Zelandii. Stwierdzono tam 1497 przypadków zakażeń, do zdrowia powróciło 1386 osób. Zmarło 21 chorych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY