Kawęcki: “Po śmierci prymasa Wyszyńskiego nastąpił przyśpieszony proces liberalizacji Kościoła w Polsce”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jeśli Karol Marks ma być jednym z recenzentów, autorytetów określających wartość Konstytucji 3 maja może to świadczyć o tym, że są jakieś próby wpływania środowisk antypolskich na Służby Specjalne – powiedział w rozmowie z Mediami Narodowymi Krzysztof Kawęcki, prezes stowarzyszenia Wiara i Czyn oraz Ruchu Prawdziwa Europa.

Gość programu zapytany o kwestię dotyczącą pojawienia się cytatu Karola Marksa chwalącego polską Konstytucję 3-majową na Twitterze Agencji Wywiadu powiedział:

Nie ma wątpliwości, że jest to skandal. Taki wpis absolutnie nie powinien się pojawić w 229 rocznicę konstytucji. Jestem jednak przekonany, że to tylko incydent, aczkolwiek bardzo niepokojący. Absolutnie wymaga wyjaśnienia przez kierownictwo Agencji Wywiadu. Dobrze gdyby wyjaśniono kto to umieścił i dlaczego to zrobił. Tacy ludzie nie mogą pracować w Służbach Specjalnych niepodległego państwa polskiego.

W rozmowie poruszono sprawę nominacji Kamila Zaradkiewicza na Prezesa Sądu Najwyższego.

Dla mnie to jest zdumiewające, że taka osoba została wyznaczona na pełniącą obowiązki Prezesa Sądu Najwyższego. Nawet Krystyna Pawłowicz mówiła, że z powodu jego poglądów o charakterze liberalnym w zakresie np. pojmowania rodziny, nie powinien on być nawet sędzią Sądu Najwyższego. Drugą kwestią są przekazy o nieetycznym postępowaniu z jego strony.

Sytuacja Kościoła i mediów katolickich w Polsce

Krzysztof Kawecki odniósł się również do sytuacji Kościoła i mediów katolickich w Polsce.

W mediach katolickich mamy do czynienia z infekcją modernizmu społecznego, przenikania tendencji liberalnych do nauczania społecznego Kościoła. Prymas Stefan Wyszyński był ostatnią osobą, która podnosiła kwestię nauki społecznej Kościoła. Opinia, że w Polsce sytuacja Kościoła jest dużo lepsza niż na Zachodzie Europy niekoniecznie jest zgodna z prawdą. Nie jest również opinią, która mogłaby usprawiedliwiać zaniechania ze strony hierarchii Kościoła w Polsce.

Wspólna przyszłość Konfederacji i Ruchu Prawdziwa Europa

Krzysztof Kawęcki na pytanie dotyczące ewentualnej współpracy pomiędzy ugrupowaniami powiedział:

Autentyczna polska prawica ma swój program, ma swoich przedstawicieli, ma pewne zaplecze polityczne i organizacyjne. Faktem jest, że łączą nas dobre relacje z Konfederacją i na pewno mamy daleko idącą zbieżność programową.

Prezes Ruchu Prawdziwa Europa zaznaczył, że wspólny start podczas najbliższych wyborów parlamentarnych jest możliwy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY