Sytuacja na granicy polsko-niemieckiej w Świecku [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/@MediaNarodowe

Media Narodowe przygotowały reportaż z sytuacji na granicy polsko-niemieckiej w Świecku, gdzie codziennie podróżuje setki pracowników transgranicznych oraz kierowcy ciężarówek. Po wprowadzeniu przez rząd ułatwień doszło do poluzowania kierowania ruchem transgranicznym.

Nasz reporter udał się na polsko-niemiecką granic w Świecku. Przejeżdżają w tym miejscu setki pracowników transgranicznych oraz kierowcy ciężarówek, które rozwożą towar po Europie. Niedawno rząd umożliwił takim pracownikom na swobodne przekraczanie granicy po ukazaniu odpowiednich dokumentów potwierdzające zatrudnienie zagranicą.

Zobacz także: Cała prawda o WHO! „Realizują radykalne postulaty ideologiczne” Ordo Iuris przygotował raport

Pracownicy podróżujący samochodami osobowymi spotykają się na granicy z kontrolą. Najpierw mierzona jest im temperatura, a następnie muszą okazać odpowiednie dokumenty. Po weryfikacji zostają puszczeni w dalszą podróż do Polski.

Z kolei kierowcy ciężarówek nie napotykają takich problemów. Mają oddzielny pas, po którym przekraczają naszą granicę. Kontrole z termometrem i sprawdzeniem dokumentów odbywają się wyrywkowo co jakiś czas, lecz nie utrudnia to przepływu towarów.

Większych problemów nie napotykają również zwykli podróżujący obywatele, którzy w w sprawny i szybki sposób są podawani podobnej procedurze. Jedna z takich osób opisała naszemu reporterowi tą sytuację – “Badają temperaturę i miejsce zamieszkania. Nie musiałam wypełniać żadnych dokumentów” – mówiła.

Natomiast inny z kierowców powiedział, że sytuacja na granicy miała zupełnie inny przebieg jeszcze kilka dni temu, gdy rząd nie wprowadził ułatwień dla pracowników transgranicznych. Inny z kierowców transportujących samochody na lawecie zauważył, że obecnie pracodawcy nie są w stanie normalnie funkcjonować – “Dużo firm upadnie. Nic ciekawego”.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY