Treter-Sierpińska: “Nie ma podstawy prawnej do odwołania głosowania 10 maja. To kuriozum!” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W środę 6 maja tuż po debacie prezydenckiej, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz szef Porozumienia Centrum Jarosław Gowin napisali oświadczenie w którym zapewnili o możliwości wzięcia udziału w bezpiecznych wyborach korespondencyjnych jednak warunkiem tego porozumienia jest przełożenie wyborów na inny termin. Gościem red. Brunona Różyckiego była Katarzyna Treter-Sierpińska z portalu wprawo.pl .

“To oświadczenie poprzedziło pytanie Marszałka Sejmu do państowej komisji wyborczej o to czy instytucja jest w stanie przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja, państwowa komisja wyborcza stwierdziła, że nie jest w stanie tych wyborów przeprowadzić” powiedziała Pani Katarzyna zapewniając, że odpowiedź komisji wyborczej nie jest podstawą prawną do odwoływania wyborów oraz to że Sąd Najwyższy w takiej sytuacji uzna wybory z 10 maja za nieważne i skieruje wniosek do Marszałka Sejmu o rozpisanie nowych wyborów. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o niemożności przeprowadzenia wyborów a jako przyczynę podała regulacje prawną spowodowaną sytuacją epidemiologiczną, która zawiesiła ten organ w drukowaniu kart wyborczych.

Zobacz także : Policja chciała spacyfikować protest przedsiębiorców. Wtedy w środek wszedł Grzegorz Braun [WIDEO]

Niezdecydowany Jacek Sasin

Jacek Sasin 22 kwietnia zapewniał o tym, że wybory na pewno się odbędą. Twierdził, iż komisja wyborcza zatwierdziła druk kart do wyborów korespondencyjnych już w lutym (wtedy jeszcze nie było mowy o takiej formie wyborów). Natomiast 4 maja oświadczył, że wybory 10 maja będą trudne do zrealizowania.

“Mamy narrację ośrodków pro rządowych, które raz mówią o tym, że Polacy chcą wyborów 10 maja i wszystko jest już przygotowane tylko zły senat (opozycja) przetrzymuje ustawę o wyborach korespondencyjnych. Po tym jak Kaczyński z Gowinem oświadczają, iż wybory nie odbędą się to mamy naglę narrację, że Polacy jednak niechcą tych wyborów 10 maja i rząd robi wszystko by przełożyc wybory.”

Całość wywiadu znajduję się tutaj

Zobacz także : Putin atakuje Polskę: „Zawarli spisek z Hitlerem. Dogadali się ws. Czechosłowacji”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY