REKLAMA

Pogotowie Rozrywkowe – forma edukacji poprzez muzykę [WIDEO]

REKLAMA

To dość niszowy temat. Nie o polityce, a… edukacji w nietypowej formie. Gość Rozmowy Mediów Narodowych, Rafał Gaze, opowiadał o niecodziennym przedsięwzięciu dotyczącym nauki najmłodszych. – Chciałem, aby było to z pożytkiem dla dzieci i aby pomóc nauczycielom, opiekunom oraz rodzicom – mówił.

Pogotowie Rozrywkowe powstało 8 lat temu. Ludzie, którzy tworzą to dzieło, to muzycy, graficy, pedagodzy, psycholodzy. – Od 2016 roku zaczęliśmy  tworzyć widowiska dla dzieci w przedszkolach. Przedstawiamy w nich określoną tematykę danego miesiąca, święta itp. Profesjonalni animatorzy spędzają w ten sposób czas z najmłodszymi, ale zarazem integrują całe rodziny – mówił Gaze. – W tych widowiskach bowiem biorą udział także nauczyciele, rodzice. Zamysłem Pogotowia było dotarcie do każdego i to się nam udało zrobić.

Pogotowie Rozrywkowe opiera się w swojej działalności na opiniach psychologicznych i pedagogicznych. – Nie jest to w naszym przypadku wymagane, jednak chcemy, aby animatorzy byli świadomi tego, że to, co przekazują, jest dobre. Widzę po ich zaangażowaniu, że chcą utożsamiać się z naszym Pogotowiem nie tylko dla pomysłu, ale również z tego względu, że to jest po prostu właściwe – stwierdził gość Rozmowy Mediów Narodowych.

W jaki sposób zespół trafia do placówek? Przede wszystkim ich dyrektorzy czy nauczyciele polecają go sobie nawzajem. – Te widowiska są cykliczne, więc mniej więcej co miesiąc powracamy z nowym repertuarem. Cieszy nas to, że dzieci nas rozpoznają, angażują się, a przez uczą się poprzez zabawę – oceniał Gaze.

Obecny czas kryzysu postawił przed Pogotowiem Rozrywkowym trudne zadanie. Widowisk nie można teraz organizować, pozostaje więc sprzedaż nagranych płyt ze specjalnymi utworami dla dzieci. „Przygody Nutka” jest najnowszą, którą można nabyć. W sierpniu planowane jest nagranie kolejnej jej części, wszystko jednak będzie zależało od sytuacji panującej w Polsce.

Więcej w programie:

REKLAMA

Komentarze