Wazelina roku! Poseł od Gowina dziękuje PiS. Winnicki: “Nawet Kaczyński śmiał się pod maseczką” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas sejmowych obrad głos zabrał poseł Porozumienia Michał Wypij, który podczas kryzysu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy kilkukrotnie zmieniał strony konfliktu: -Chciałbym podziękować naszym partnerom, zwłaszcza Jarosławowi Kaczyńskiemu – mówił.

“Polacy zyskukują wybory, które w pełni będą wolne i demokratyczne (…) za tę dojrzałość polityczną chciałbym podziękować naszym partnerom, zwłaszcza J.Kaczyńskiemu” – Michał Wypij. Nie, Polacy niczego nie zyskują. Wolne i demokratyczne wybory wszystkim się po prostu należą.

Poseł Wypij streścił swoje przemówienie na Twitterze.

Tak skomentował słowa posła Porozumienia Robert Winnicki z Konfederacji: “Z całym szacunkiem Panie Pośle, nawet Jarosław Kaczyński zaśmiewał się pod maseczką podczas Pańskiego wystąpienia. Milczenie byłoby złotem, naprawdę”

Sejm odrzuca weto

W czwartkowym głosowaniu w Sejmie za odrzuceniem uchwały Senatu opowiedziało się 236 posłów, przeciwko było 213, wstrzymało się 11.

Do odrzucenie uchwały Senatu koniecznych było 231 głosów, ponieważ w głosowaniu wzięli udział wszyscy 460 posłowie.

Ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. została uchwalona przez Sejm 6 kwietnia z inicjatywy PiS. Przewiduje, że głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich ma być tylko korespondencyjne.

TWITTER

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY