Tak PiS chce oszukać opozycje? “Będziemy głosować w trakcie debaty?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wieczorem na antenie Telewizji Polskiej ma odbyć się debata z udziałem kandydatów na prezydenta. Część sztabów wyborczych zwróciła się o jej przełożenia- w tym samym czasie w Sejmie będą trwały kluczowe głosowania, a troje z kandydatów to posłowie opozycji.

Jak napisał za pośrednictwem twittera dziennikarz RMF Patryk Michalski: “A gdyby tak Sejm głosował jutro nad wyborami kopertowymi w czasie debaty TVP? Będzie liczył się każdy głos, zapowiedziany udział Kidawy-Błońskiej, Kosiniaka-Kamysza i Bosaka mógłby ułatwić PiSowi sprawę”.

Skomentował to kandydat Konfederacji na Prezydenta RP Krzysztof Bosak: “Będziemy głosować w trakcie debaty?”.

Debata ma odbyć się w środę 6 maja o godzinie 20.30. Jej transmisja jest zaplanowana na antenie TVP 1 i TVP Info.

Część sztabów wyborczych zwróciła się do TVP o przełożenie debaty na inny termin. Dzisiaj wieczorem odbędą się obrady Sejmu. Troje z kandydatów: Małgorzata Kidawa-Błońska (KO), Krzysztof Bosak (Konfederacja) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) to posłowie opozycji.

Gospodarz debaty, prowadzący główne wydanie “Wiadomości” Michał Adamczyk, ma zadać kandydatom 5 pytań z zakresu: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa. Na odpowiedź każdy z kandydatów będzie miał minutę.

Na koniec debaty każdy z kandydatów otrzyma czas na podsumowanie swoich wypowiedzi na wszystkie poruszone tematy.

Przeprowadzenie debaty wyborczej jest ustawowym obowiązkiem publicznego nadawcy w kraju.

RMF.FM

Zobacz także: Senat odrzucił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego. Teraz ruch Sejmu

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY