Kalinowski: “PiS musiałby pójść na wiele ustępstw, aby przekonać Konfederacje do poparcia w głosowaniu nt. wyborów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Janusz Korwin-Mikke nie wykluczył koalicji z PiS, gdyby ta miała problem z utworzeniem rządu po odejściu Jarosława Gowina. Sprawę skomentował Tomasz Kalinowski z SMN: –PiS musiałby się najpewniej zgodzić na wprowadzenie obniżki podatków, uchwalenie prawa antyaborcyjnego czy wdrożenie ustawy STOP 447. To mogłyby być warunki nieakceptowalne dla Kaczyńskiego.

Gościem redaktora Krzysztofa Lecha Łukszy we wRealu24 był wiceprezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” Tomasz Kalinowski, który odniósł się do wczorajszych słów Janusza Korwin-Mikkego:

-To, że JKM nie wyklucza koalicji z PiS nie oznacza, że nie wyklucza tego także Kaczyński, do tanga trzeba dwojga, ale jeśli dojdzie do sytuacji, że zabraknie kilku szabel, to może się okazać, że przyjdą propozycje i dojdzie do negocjacji. Gdyby do takich doszło, to PiS musiałby się najpewniej zgodzić na wprowadzenie obniżki podatków, uchwalenie prawa antyaborcyjnego czy wdrożenie ustawy STOP 447. To mogłyby być warunki nieakceptowalne dla Kaczyńskiego.

-Zdecydowanie łatwiejszym partnerem do takich rozmów byłby z pewnością Kukiz lub PSL – mówił dalej Kalinowski.

WREALU24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY