Gościem poniedziałkowego Komentarza Politycznego był poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Rozmowa dotyczyła m.in. przyszłości Unii Europejskiej, polskiej gospodarki czy zbliżających się wyborów prezydenckich. Poseł odniósł się także do swojego stanowiska ws. adopcji dzieci przez homoseksualistów, co wzbudza wśród wielu osób spore kontrowersje.
Unia Europejska w dobie obecnego kryzysu pokazała swoją słabość. – Moim zdaniem koncepcja państw narodowych po części została już odbudowana. Wszystkie kraje zaczęły się troszczyć o siebie, nie patrząc na to, co powie UE. Solidarność europejska, jak to powiedział prof. Legutko, leży na dnie Bałtyku, i sam kryzys to pokazał – stwierdził Sośnierz.
Odnosząc się do polskiego podwórka, a konkretnie – kolejnych wersji tzw. tarczy antykryzysowej poseł Konfederacji odparł, że ciężko odnosić się do czegoś, co jest bardzo chaotyczne. – Nie wiem czy ktokolwiek będzie w stanie się połapać w tym całym galimatiasie, który wyprodukował Sejm przy naszym sprzeciwie – stwierdził zauważając, że każda z wersji tarczy wprowadza przepisy, które wchodzą w życie w różnym czasie, niektóre nawet wstecz. – Myślę, że wszyscy się w tym ostatecznie pogubią. A konkretnej pomocy dla przedsiębiorców brak.
Red. Agnieszka Jarczyk dopytywała także o wybory prezydenckie: czy w Sejmie politycy odnoszą się w jakiś sposób do terminu i sposobu głosowania? – Myślę, że trwają intensywne zabiegi o to, aby uzyskać większość podczas głosowania nad ustawą o wyborach korespondencyjnych. Jeśli ono nie zakończy się sukcesem rządu to być może wybory się nie odbędą i PiS uruchomi plan B, C itd. Na dziś jest to wielka niewiadoma – mówił Sośnierz.
Sporo kontrowersji wśród widzów wywołała jego wypowiedź dotycząca adopcji dzieci przez homoseksualistów. Poseł Konfederacji wskazywał, że taka adopcja jest możliwa już teraz, jeśli jednym z rodziców jest homoseksualista. – Tę kwestię powinno regulować prawo prywatne, tzn. rodzice powinni decydować o tym, w jaki sposób ich dziecko ma być wychowywane, nawet jeśli ktoś jest po prostu głupi – uzasadniał.