Bosak i Hołownia notują największy wzrost zaufania wśród polityków! Liderem Szumowski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Dzięki swojej pracy w trakcie epidemii koronawirusa Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski stał się politykiem, któremu Polacy ufają najbardziej, lecz zaufanie spadło mu o 7 procent. Krzysztof Bosak oraz Szymon Hołownia notują największe wzrosty w tym notowaniu.

Pomimo prowadzenia w rankingu zaufania Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zanotował blisko 7 procentowy spadek. Podczas kwietniowej publikacji sondażu 51,1 % respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie jakiemu politykowi ufa najbardziej. Z kolei w majowym zestawieniu uzyskał od już zaledwie 43,9 % pozytywnych opinii.

Zobacz także: Tak PiS chce oszukać opozycje? “Będziemy głosować w trakcie debaty?”

Tuż za popularnym ostatnio ministrem plasuje się Prezydent RP Andrzej Duda z wynikiem 43,7 procent zaufania korespondentów. Natomiast Premier Mateusz Morawiecki uzyskał trzeci wynik z 40,9 procentowym zaufaniem.

Tuż za podium uplasował się lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz z 37,2 proc. zaufaniem Polaków. Zaskakująco dobry wynik uzyskał prezes PiS Jarosław Kaczyński, gdzie 34,8 proc. Polaków ufa w jego działania. Jest to 6,4 proc. wzrost do poprzedniego notowania.

Bosak i Hołownia z największym wzrostem

Największy wzrost zaufania zanotowali Krzysztof Bosak (13,9%) oraz Szymon Hołownia 32,7 %), którzy kandydują również na urząd Prezydenta. O 6,6 procent wzrosło u nich poparcie Polaków.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1257977649986777088?fbclid=IwAR2tso3bIKoXBozRVFxyil_inxPuOlipw2MkWhmJ9W55YX1JHMFYhzMSVK4

Z pozostałych kandydatów wzrost zaufania o 2,8 procent zanotowała Małgorzata Kidawa-Błońska (27,3%), która notuje w innych sondażach coraz mniejsze poparcie w wyborach. Natomiast Robert Biedroń zanotował mały spadek i obecnie ufa mu 27,5 % Polaków.

onet/IBRIS

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY