Microsoft otrzymał od Morawieckiego pozwolenie na ekspansje w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Laptop.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Rząd wydał pozwolenie, aby amerykański gigant informatyczny rozszerzył swoją działalność w Polsce. Microsoft wybuduje wielkie centrum danych. Będzie to największa konstrukcja tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Amerykańska firma przeznaczy na ten cel blisko miliard dolarów.

W ramach inicjatywy Polska Dolina Cyfrowa, amerykański gigant informatyczny Microsoft we współpracy z przedsiębiorstwem Chmura Krajowa wybuduje w Polsce największy ośrodek do gromadzenia danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota blisko miliarda dolarów.

“Polska może być technologicznym sercem Europy. To będzie oznaczać dostęp klientów i ekosystemu partnerów do światowej klasy technologii i innowacyjnych rozwiązań w chmurze z poziomu data center zlokalizowanego w Polsce” – powiedział dyrektor generalny Microsoft w Polsce Mark Loughran.

Zobacz także: Wojciech Jakóbik o Baltic Pipe oraz o jego geostrategicznym znaczeniu [WIDEO]

W tym celu taki ośrodek ma powstać w Warszawie lub w okolicznej miejscowości. Obecnie trwa wybór odpowiedniej lokalizacji pod budowę – “Prace koncepcyjne ruszyły już jakiś czas temu” – poinformował Paweł Jakubik, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze, Microsoft.

Partnerami biznesowymi zostali bank PKO BP oraz PFR, którzy będą nadzorowali pracę nad centrum danych – “Jest to dla nich możliwość zwiększenia ich konkurencyjności, na łatwiejsze przyspieszenie wzrostu i rozwoju na nowych rynkach. Inwestycja Microsoft w Polsce to także szansa na duże przyspieszenie, kiedy Polska gospodarka będzie wychodziła z kryzysu związanego z koronawirusem” – zaznaczył prezes PFR Paweł Borys.

Z rozwiązań edukacyjnych pozwalających na podnoszenie kompetencji cyfrowych w branży IT ma skorzystać ponad 150 tysięcy pracowników oraz studentów.

buisnessinsaider.com.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY