Bosak o wyborach: “PiS i PO zachowują się jak dzieci w piaskownicy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/Bosak2020

Krzysztof Bosak skrytykował chaos związany z terminem i formułą wyborów prezydenckich. W ocenie kandydata Konfederacji winę za obecny stan rzeczy ponoszą partia rządząca oraz senatorowie opozycji –  To dowód nieodpowiedzialności za państwo tych dwóch sił nieszczęśliwie dominujących polską politykę.

-Wzywałem wiele tygodni temu, żeby nie przetrzymywać ustaw wyborczych w Senacie. Wiemy dobrze, że senatorowie od początku mieli opinie wyrobione. (…) Z jednej strony PiS postanowił zaskakiwać wszystkich zmianą prawa wyborczego, a Senat zdominowany przez Platformę postanowił to złośliwie opóźniać. To dowód nieodpowiedzialności za państwo tych dwóch sił nieszczęśliwie dominujących polską politykę. PiS i Platforma jak dzieci w piaskownicy okładające się grabkami po głowach niestety zrobiły sobie z tych wyborów kartę przetargową, przeciągając linę uwagi społecznej. 

Kandydat Konfederacji przypomniał, że jego ugrupowanie od początku apelowało o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, który przesunie wybory w czasie.

– Większość rządząca nie chce skorzystać z tych przepisów, ponieważ za wszelką cenę chce wygrać wybory w maju. Chce wygrać te wybory tak bardzo, że nawet gotowa jest je przeprowadzić nie mogąc skompletować komisji wyborczych, nie mogąc w sposób legalny wydrukować kart wyborczych, nie mogą dystrybuować ich wśród obywateli. To jest taki cyrk, jakiego polska demokracja jeszcze nie widziała. My w tym cyrku brać udziału nie chcemy. 

Krzysztof Bosak potwierdził, że posłowie Konfederacji ws. głosowania korespondencyjnego będą głosować wspólnie, a propozycje ze strony PiS przedstawiane posłom tego ugrupowania nie będą miały na to wpływu:

Konfederacja jest niepodatna na kłusownictwo polityczne, które odbywa się w Sejmie. Na te wszystkie podchody polityczne, które są czynione pod naszych posłów. Zdecydowanie wszelkie propozycje korupcji politycznej odrzucamy. 

Link do całości konferencji – TUTAJ

NOTATKA PRASOWA

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY