Rozwadowski o marksizmie kulturowym i ukrywanej prawdy o jego twórcach [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Historyk oraz twórca książki pt. Marksizm kulturowy – 50 lat walki z cywilizacją Zachodu, Dariusz Rozwadowski wyjaśnił na łamach Mediów Narodowych czym jest marksizm kulturowy. Opowiedział także, skrytych biografiach protoplasty komunizmu m.in Karola Marksa.

Na początku wywiadu został poruszony temat raportu fundacji Batorego, który miał ośmieszyć ludzi krytykujących marksizm kulturowy insynuując, że słowo to wymyślili niemieccy naziści. Jednakże Dariusz Rozwadowski wyjaśnił, iż to pojęcie było używane u jego autorów.

“Szkoła frankfurcka odegrała istotną rolę w dokonaniu rewizji marksizmu i prze konwertowaniu na zagadnienie kulturowe i o tym właśnie mówią marksiści powiązani z tą szkołą jak wykładowca w New School, Trent Schroyer, który jako pierwszy użył tego pojęcia w latach 70-tych” – przytoczył historyk Dariusz Rozwadowski broniąc się przed oskarżeniami oraz odkrywając prawdę o marksistach kulturowych.

Zobacz także: Nie będzie wyborów 10 maja? Dworczyk: “Jest bardzo prawdopodobne”

Autor książki o marksizmie kulturowym wyjaśnił, że ideologia ta opiera się na myślach Karola Marksa oraz innych komunistycznych myślicieli, a także powiedział o głównych zadaniach tego kręgu anty-kultury – “Szkoła frankfurcka wprowadziła trzy główne zagadnienia: teorię krytyczną, rewolucję seksualną oraz osobowość autorytarną” – objaśnił również co kryje się pod tymi pojęciami. Teoria krytyczna ma za zadanie doprowadzić do zniszczenia tradycyjnej kultury i wartości przede wszystkim chrześcijaństwa. Natomiast rewolucja seksualna ma pobudzić w ludziach najniższe instynkty i pozbawić ludzi twórczej pracy. A osobowość autorytarna ma doprowadzić do piętnowania ludzi o tradycyjnych wartościach.

“Szkoła w Birmingham wykorzystała kulturę masową jako reproduktora marksizmu kulturowego, aby dotrzeć do milionów ludzi na świecie i w pewien sposób go oszukać, ponieważ te treści rewolucyjnej przy okazji kina, teatru, sztuki” – powiedział Rozwadowski podkreślając, że do tego potrzebne było obsadzenie swoimi ważnych ośrodków masowych – “To się wiązało z marszem przez instytucje wdrożony w latach 60-tych, czyli zmiana strategi na pokojowe rozwiązania rozłożone w czasie”.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY