Roty Niepodległości zebrały olbrzymią kwotę na walkę z koronawirusem. Kita: “W ważnych chwilach trzeba się jednoczyć” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Roty Niepodległości

W poniedziałkowej Rozmowie Mediów Narodowych poruszono temat inicjatywy “Dajmy Oddech”. Akcję tę rozpoczęło Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości. Jest to odpowiedź na trwającą w naszym kraju sytuację związaną z koronawirusem.

Gościem red. Agnieszki Jarczyk był Damian Kita, członek zarządu Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości. W trakcie rozmowy Kita mówił m.in. o początkach inicjatywy.

– Jako Roty zastanawialiśmy się, jak w tych nowych, niecodziennych warunkach odnaleźć się i jaką działalność podjąć, aby dalej spełniać misję, którą jest praca społeczna. Wpadliśmy na pomysł, żeby przyczynić się do walki z koronawirusem poprzez założenie zbiórki pieniędzy na zakup potrzebnego medycznego sprzętu – powiedział wskazując, że tym sprzętem są kabiny dezynfekujące, maseczki, kombinezony ochronne oraz jeden respirator, przekazany do szpitala w Pruszkowie.

Na pytanie, czy to placówki zgłaszały się po sprzęt Damian Kita odparł, że część sprzętu przekazana była jako odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez odpowiednie szpitale, część natomiast trafiała w te ragiony, które zostały najbardziej dotknięte wirusem.

Inicjatywa Rot wciąż trwa. Można ją wesprzeć poprzez stronę zrzutka.pl/dajmyoddech. Do tej pory udało się zebrać ponad 130 tysięcy zł.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY