Konkurs Chopinowski przełożony na następny rok

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. @Twitter

Z powodu epidemii koronawirusa XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski został przełożony na następny rok. Rzecznik prasowy znanego na świecie konkursu, Aleksander Laskowski poinformował, że wyznaczono nową datę na 2-23 października 2021 roku. Lista pianistów oraz bilety nie ulegają zmianie.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński postanowił w porozumieniu z dyrektorem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina przełożyć XVIII międzynarodowy konkurs pianistyczny przesunąć na przyszły rok obawiając się trwającej epidemii koronawirusa.

Zobacz także: Posłowie Konfederacji kuszeni przez PiS. “Pójdziesz drogą Andruszkiewicza. Tylko zagłosuj”

Jak poinformowano lista biorących udział w konkursie pianistów z całego świata nie uległa zmiana. Również zakupione wcześniej bilety nie utracą swojej ważności z powodu tego zamieszania. Wkrótce zostaną podane również szczegółowe informacje.

“Pragniemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że dokładamy wszelkich starań, aby osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego była dokładnie taka, jak oczekiwaliśmy, by wpisała się we wspaniałą, budowaną przez dekady tradycję tego wydarzenia” – przekazał rzecznik konkursu Aleksander Laskowski podkreślając, iż w Instytucie trwają zaawansowane prace na przełożeniem konkursu na termin 2-23 października 2021 roku.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY