Benedykt XVI MOCNO o aborcji i LGBT: “To znaki Antychrysta”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś w Niemczech będzie miała premierę obszerna biografia papieża Benedykta XVI. W jednym z wywiadów zamieszczonych w książce emerytowany papież mówi o swoim stosunku do aborcji i LGBT. Jego słowa wywołały poruszenie w środowiskach liberalnych.

Biografia pod tytułem “Życie” została napisana przez niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda. Fragmenty wywiadu z Benedyktem XVI przytaczają liberalne włoskie media, które są poruszone wypowiedziami papieża.

Według papieża pseudomałżeństwa gejów i lesbijek oraz aborcja i in vitro to absurdy. Stwierdził też, że to wyraz duchowej potęgi Antychrysta, której ludzie się boją. Podkreślił, że współczesne społeczeństwa niesprawiedliwie wykluczają tych, którzy są przeciwni tymże absurdom. Papież senior namawia, by modlić się za tych, którzy walczą z diabelskimi siłami.

Joseph Ratzinger został wybrany na papieża w 2005 roku. – Po Wielkim Papieżu Janie Pawle II kardynałowie, wybrali mnie prostego skromnego pracownika Winnicy Pańskiej. Pociesza mnie, że Pan potrafi działać także poprzez narzędzia niedoskonałe, a przede wszystkim powierzam się waszym modlitwom – rozpoczął krótkie przemówienie nowy następca św. Piotra i natychmiast otrzymał gromkie brawa za te słowa.

Jako pierwszy papież od 719 lat zrezygnował z urzędu ze względu, jak tłumaczono, na wyczerpanie fizyczne. Ta decyzja podjęta 11 lutego 2013 roku była absolutną sensacją.

ONET

Czytaj także: Apel papieża o międzynarodową współpracę w zwalczaniu koronawirusa

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY