“My chcemy Boga” – petycja o zwiększenie możliwej liczby osób w kościołach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół św. Piotra i Pawła w Pieniężnie.

Kościół św. Piotra i Pawła w Pieniężnie. / Fot. Wikimedia/Lech_Darski

Decyzje rządu w ostatnich tygodniach znacznie ograniczyły możliwość uczestnictwa wiernych w obrzędach religijnych. Choć restrykcje zostały nieco poluzowane, to dla wielu osób udział w nabożeństwach dalej jest bardzo utrudniony. W związku z tym, w internecie pojawiła się petycja do premiera o zwiększenie liczby osób, które mogą przebywać w kościołach.

PODPISZ PETYCJĘ

Petycja nosi tytuł “My chcemy Boga!”. To słowa z jednej z najbardziej znanych polskich pieśni maryjnych i hasło Marszu Niepodległości w 2018 r.

Autorzy apelu wskazują, że wprowadzone obostrzenia są niezgodne z Konstytucją.

Bezterminowe i arbitralne limity dotyczące ilości wiernych w świątyniach uważam za działanie sprzeczne z zasadą wolności religii gwarantowaną każdemu przez art. 53. ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto, uważam, że rażąco wykraczają one poza zakres działań niezbędnych do podjęcia w ramach ochrony zdrowia i życia obywateli. Nawet stan nadzwyczajny, którego Pana rząd dotąd nie wprowadził, przewiduje określenie terminu zakończenia restrykcji – czytamy.

Siostry z Chełmna pomagały chorym. Kilkadziesiąt zakonnic ma koronawirusa

W petycji zwrócono uwagę na nierówne traktowanie miejsc kultu i innych obiektów.

Jeśli mamy otwarte parki, muzea i galerie handlowe, jeśli rząd odmraża gospodarkę i przywraca sporty drużynowe, a nie robi NIC w sprawie swobód religijnych – to znak, że czas upomnieć się o podstawowe prawa nas – wiernych – napisano.

Z powyższych względów domagam się od Pana niezwłocznego zniesienia tych drakońskich restrykcji, które pod pozorem ochrony zdrowia niszczą życie społeczne i religijne w naszym kraju – piszą autorzy petycji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY