Australijska telewizja ośmiesza Polskę i Marsz Niepodległości. TW Bolek jako ekspert [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Australijska telewizja ABC wyprodukowała materiał o Polsce. Zarzucają nam, że Polska jest katolicka. W materiale za ekspertów uchodzą działacze LGBT i Lech Wałęsa.

Telewizja ABC wyprodukowała w ramach cyklu “Foreign Correspondent” materiał obrazujący dzisiejszą Polskę oczami australijskiego reportera.

W materiale dziennikarz między innymi powtarza kłamstwa na temat “stref wolnych od LGBT”, które rzekomo obowiązują w Polsce. Rzeczywistość jest zupełnie inna. To sami homo-aktywiści tworzyli wrażenie istnienia takich stref na potrzeby donoszenia na Polskę.

Dr Anna Mandrela uważa, że “film pokazuje tzw. fałszywy obiektywizm, czyli reżyser może stwierdzić, że pokazał obie strony konfliktu społecznego. Pokazał działaczy LGBT i Marsz Niepodległości, ale jaki był tego kontekst? Kto został pokazany jako prześladowany? Kto jest ekspertem? Mamy eksperta Lecha Wałęsę, a ofiarą jest Elżbieta Podleśna, która profanowała Matkę Bożą Częstochowską”.

“Spotkamy się w sądzie”

Materiał ABC skomentował publicysta DoRzeczy Marcin Makowski pisząc na Twitterze: “Sportretować, opisać i postawić tezę o całym państwie, na podstawie wybranych i niereprezentatywnych wydarzeń, od początku do końca układanych pod tezę. I suflowanie tej tezy przez narratora – przez cały materiał. Tak wyglada duża części zagranicznego „dziennikarstwa” o Polsce”.

Do zmanipulowanego materiału odniósł się także prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz pisząc, że “Polska jest dumna ze swojej wiary i nie wstydzimy się jej, a marksistom nic do tego. Wideo zawiera kłamstwa i manipulacje. Spotkamy się w sądzie”.

TWITTER.COM

CZYTAJ TAKŻE: Tego jeszcze nie było! Sikorski zakłócił konferencje Bosaka. “Proszę zapanować nad nerwami”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY