Niemiec próbował przekroczyć polską granicę – Żołnierz oddał strzały ostrzegawcze

Dodano   0  
  Loading

fot. strazgraniczna.pl / fot. strazgraniczna.pl

We wtorek miał miejsce incydent na granicy polsko-czeskiej. Niemiec próbował nielegalnie przekroczyć polską granicę. Mężczyzna nie słuchał się poleceń wydawanych przez polskiego żołnierza. Ten oddał więc dwa strzały ostrzegawcze, a następnie sprawca zamieszania został aresztowany i przekazany Straży Granicznej. Jest to drugi taki przypadek w ostatnich dniach.

W miejscowości Pilszcz na granicy polsko-czeskiej doszło do incydentu. Niemiec próbował przekroczyć polską granicę kilkukrotnie. Polski żołnierz wydał kilkukrotnie polecenia o oddalenie się, lecz sprawca całego zamieszania był głuchy na te ostrzeżenia.

Zobacz także: 41-latka “ledwo mówiąca po francusku” zgwałciła niemowlę

W końcu polski żołnierz z 10. Brygady Logistycznej z Opola zdecydował się na oddanie dwóch strzałów ostrzegawczych – “Od strony czeskiej do posterunku podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł mężczyzna. Nie zwracając uwagi na polecenia wydawane przez żołnierzy, kilka razy próbował wejść na teren naszego kraju. Kiedy polecenia ustne nie skutkowały, a mężczyzna nie zamierzał podporządkować się poleceniom żołnierzy, oddano dwa strzały ostrzegawcze, a po zatrzymaniu, mężczyznę przekazano Straży Granicznej” – przekazał kpt. Płuciennik.

Jest to druga podobna sytuacja z próba przekroczenia polskiej granicy. Kilka dni temu na opolskim odcinku, żołnierze dokonali zatrzymania trzech obywatelek Czech. Podczas jazdy konnej nieświadomie przekroczyły naszą granicę i sprawa została szybko wyjaśniona i zakończyła się ustnym upomnieniem.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY