Ks. Najmowicz: Pasterze Kościoła podprowadzają owce pod zasięg działania wilka [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus mówi o sobie, że jest Dobrym Pasterzem. Do tych słów w swojej homilii odniósł się ks. Konstantyn Najmowicz. Kapłan zaznaczył też, że w dzisiejszych czasach pojawiło się wielu fałszywych pasterzy.

Media Narodowe, jak w każdą niedzielę, transmitowały na żywo Mszę Świętą z kościoła Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w Warszawie. W kazaniu ks. Najmowicz, jako przykład niewłaściwego działania pasterzy Kościoła, podał promowanie ekologizmu.

– Pasterze Kościoła tak mocno podkreślają, że tak ważnym dla ludzkości zadaniem jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Jednak jeden z tych, który ma odwagę powiedzieć o co naprawdę chodzi z tą redukcją, stwierdził, że emisja dwutlenku węgla się zmniejszy, kiedy zmniejszymy ludzką populację. I tak pasterze podprowadzają owce pod zasięg działania wilka – zaznaczył duchowny.

Rolnicy martwią się o plony z powodu suszy

Ks. Najmowicz powiedział też dlaczego tak łatwo człowiek popada w grzechy.

Powodem tego, że jesteśmy szarpani przez wilka, jest to, że stronimy od pasterza, że jesteśmy tylko z nazwy owcami Chrystusowymi – podkreślił.

Kapłan stwierdził też jakie konsekwencje czekają tych, którzy nie będą szli za Chrystusem – Dobrym Pasterzem.

Biedni i pożałowania godni ci, którzy pozwolili się zwieść ojcu kłamstwa, którzy wsłuchiwali się w te słodkie słowa, które sączył do ich uszu i ostatecznie, w momencie śmierci otworzyli oczy i zobaczyli, że znajdują się w czeluści zagłady – nadmienił.

Nagranie z całej Mszy Świętej dostępne jest na kanale Mediów Narodowych. Kazanie rozpoczyna się od 11:27.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY