Krzysztof Bosak wzywa rząd do wypowiedzenia Pakietu Klimatycznego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, kandydat Konfederacji na Prezydenta RP, Krzysztof Bosak wezwał polski rząd do wypowiedzenia Pakietu Klimatycznego. Utrudnia on w znacznym stopniu rozwój polskiego górnictwa. Jego zdaniem energetyka atomowa jest jedyną akceptowalną alternatywą.

Niezwalniający kampanijnego tempa ograniczonego przez epidemię koronawirusa Krzysztof Bosak podczas dzisiejszej konferencji prasowej zażądał od polskich władz obrony polskiego górnictwa – “Absolutnie kluczową sprawą jest to, żeby polski rząd wypowiedział postanowienia Paktu Klimatycznego, a w szczególności obciążające polski przemysł energochłonny i polską energetykę karnych opłat za produkcję energii z węgla” – podkreślił.

Powołując się na dawną rozmowę z prof. Krzysztofem Żmijewskim, zaznaczył że polityka Unii Europejskiej nie prowadzi do redukcji CO2 na świecie, lecz tylko zmienia sposób działania swoich fabryk, które otwiera w krajach azjatyckich. Tam nie obowiązują limity związane z jakością powietrza.

Zobacz także: Lista hańby. Przedsiębiorstwo Holocaust nie próżnuje podczas epidemii

“Musimy postępować zgodnie z własnymi interesami m.in. nie podnosząc opłat za dostawy prądu. W tej chwili około 20 procent cen prądu to opłaty karne narzucone przez Unię Europejską” – zaznaczył kandydat na Prezydenta RP.

W swoim przekazie do rządu, podkreślił iż obóz władzy powinien wykorzystać strategicznie obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa do wywarcia presji w wspólnocie walcząc o interesy Polski. Zauważył jednak, że rząd PiS nie przejawia takiej geopolityki zaznaczając, iż proponują oni na forum nowe podatki.

Ocenił również, iż alternatywą dla energetyki węglowej są elektrownie atomowe – “Jedynym, stabilnym, możliwym do implementacji w Polsce źródłem zaopatrzenia w prąd w miejsce energetyki węglowej jest energetyka atomowa” – uważając również OZE za przydatną, ale nie znaczącą możliwość pozyskiwania energii – “Odnawialne źródła energii są dobre, ale nie będą stanowiły filaru energetyki zasilającej przemysł”.

https://www.facebook.com/krzysztofbosak.mikroblog/videos/1910621172404203

Konfederacja

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY