Młodzież Wszechpolska przypomina: Prekursorem ekologii w Polsce był narodowiec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Młodzież Wszechpolska w Dzień Ziemi przypomniała, że to endek był prekursorem ekologii w Polsce był Jan. G. Pawlikowski: “Jako nacjonaliści bardzo często podkreślamy, jak ważna jest dla nas ochrona przyrody”.

“Mylą się osoby, twierdzące, że ekologia jest lewicowa. Została ona jedynie zawłaszczona przez lewicę. Zapewne mało kto wie, że prekursorem ekologii w Polsce był endek Jan Gwalbert Pawlikowski, którego jako MW wybraliśmy naszym patronem w 2019 roku” – podkreślają działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

https://www.facebook.com/119617345341307/posts/560368047932899/

Przypominamy, że wczoraj obchodziliśmy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia zwykle prowadzone są corocznie akcje społeczne, których celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród społeczeństwa.

“Ekologia jest dziedziną, która nie tylko na szeroko rozumianej prawicy, ale także w środowisku narodowym kojarzona jest z lewicą. Pokłosiem tego jest zaszczepiona nieufność i niechęć wobec działań, które zawierają choćby przymiotnik “ekologiczny”. Chcemy to zmieniać” – dodają wszechpolacy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY