Właściciele włoskiego hotelu zdecydowali się pozwać chiński rząd

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com / CC

Włosi są zmęczeni walką z koronawirusem. O tragicznej sytuacji mówią już nie tylko zwykli obywatele, ale także m.in. właściciele hoteli, czy małych przedsiębiorstw.

Włosi obawiają się teraz przede wszystkim o przyszłość kraju. “Za kilka miesięcy Chińczycy nas wykupią” – wprost przyznał kilka dni temu były szef Renault w F1 – “Koronawirus jest katastrofą dla całej gospodarki. Ten wirus zmieni nasze podejście do świata. Po pandemii nic nie będzie takie same. Za kilka miesięcy Chińczycy nas wykupią, przejmą najlepsze włoskie firmy” – powiedział Briatore w rozmowie z “Corriere della Sera”.

W podobnym tonie wypowiadają się właściciele hotelu w górskim kurorcie Cortina d’Ampezzo. Według nich to chiński rząd odpowiada za upadek ich hotelu: “Gdyby informacje z Chin nadeszły na czas, włoski rząd mógłby zdążyć z podjęciem decyzji o krokach ochronnych”.

Domagają się przy tym, aby chiński rząd przyznał, że brak takich działań “uniemożliwił ponad wszelką wątpliwość państwu włoskiemu podjęcie natychmiastowych kroków dotyczących porządku publicznego i stanu sanitarnego, które na pewno zredukowałyby trudności i negatywne konsekwencje Covid-19”.

Statystki dla Włochów są przerażające. Z danych wynika, że od pierwszego przypadku stwierdzono blisko 140 tys. zakażeń koronawirusem. Wciąż odnotowywane są wzrosty.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY