Pierwszy lot załogowy kapsuły Dragon odbędzie się 27 maja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Amerykańska agencja kosmiczna NASA ustaliła datę lotu załogowego Dragona od SpaceX na 27 maja bieżącego roku. Będzie to pierwszy od ukończenia programu wahadłowców lot amerykańskiego pojazdu kosmicznego. Astronauci przeszli już pierwsze przymiarki z nowoczesnym skafandrem.

Pierwszy załogowy lot amerykańskiej kapsuły załogowej Dragon firmy SpaceX, będzie miał miejsce 27. maja. Misja uzyskała oznaczenie SpX-DM2 i zabierze ona dwóch astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a będzie to Bob Behnken oraz Doug Hurley.

Zobacz także: Niebezpieczny pożar na Dolnym Śląsku – Ucierpiało dziecko z autyzmem

Dotychczas przeprowadzono wszystkie możliwe testy wrażliwych sprzętów oraz systemu ucieczki, gdzie kapsuła za pomocą silników SuperDraco zostaje w razie zagrożenia odrzucana po za pole rażenia.

Natomiast 1. maja odbędzie się specjalna konferencja prasowa w siedzibie NASA z udziałem jej dyrektora Jima Bridensteina oraz dwójki astronautów. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, administracja poprosiła dziennikarzy o wcześniejsze nadsyłanie pytań, które zostaną udzielone zainteresowanym.

NASA/kosmonauta.net

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY