80 lat od zbrodni katyńskiej. Nie została rozliczona do dziś [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Mediów Narodowych był dr Krzysztof Kawęcki, historyk, politolog, polityk, członek Ruchu Prawdziwa Europa. Mowa była o rocznicy zbrodni katyńskiej.

Doktor Krzysztof Kawęcki, historyk, politolog, polityk Ruchu Prawdziwa Europa był gościem Mediów Narodowych. Rozmowa dotyczyła niedawnej rocznicy straszliwej zbrodni dokonanej na polskiej elicie przez Sowietów, którą dzisiaj łącznie nazywamy zbrodnią katyńską. Już we wrześniu 1939 roku Sowieci przygotowywali się do wymordowania polskich elit. Powołano specjalny zarząd. “Celem tego zarządu było rozpracowywanie elity politycznej” – mówił dr Kawęcki. Jak podkreślił, “”to byli oficerowie rezerwy, ale to była ta elita. To byli politycy, wybitni pisarze, duchowni”.

ZOBACZ TAKŻE: Urbaniak o STOP447 i prawda na temat ministra Szumowskiego [WIDEO]

W zbrodni katyńskiej śmierć z rąk Sowietów poniosło ponad 20 tysięcy polskich oficerów. Krzysztof Kawęcki opowiadał o kulisach działania tegoż zarządu i przygotowań do tej okropnej zbrodni. “Mówimy zbrodnia Sowiecka, bo to jest pojęcie nawet szersze niż rosyjska. Często mówimy że to była zbrodnia rosyjska, ale naprawdę jest to zbrodnia sowiecka, gdzie byli przedstawiciele różnych narodowości, także często dominowali przedstawiciele narodowości żydowskiej”. Zbrodnia ta właściwie do dzisiaj nie została rozliczona. Do dzisiaj Polska podnosi się z tej straty najlepszych polskich oficerów. Zachęcamy do wysłuchania tej prawie 45-minutowej lekcji historii.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY