Tragiczna sytuacja pracowników Poczty Polskiej. Związkowcy apelują do premiera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

Tragiczna sytuacja pracowników Poczty Polskiej. Związkowcy apelują do premiera. Uważają, że wybory korespondencyjne w maju to “radykalnie zwiększają ryzyko wzrostu zakażeń i idących za nimi tragicznych konsekwencji”.

Przypominamy, że prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski podał się do dymisji – miało to związek z autopoprawką Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą głosowania korespondencyjnego. Wynikało z niego, że głosowanie w majowych wyborach prezydenckich odbyłoby się wyłącznie drogą korespondencyjną.

Szefowa związku zawodowego wprost mówi do premiera ws. wyborów i Poczty Polskiej, że taki plan “łatwo jest przelać na papier, ale niezmiernie trudno go będzie zrealizować, nie narażając przy tym życia milionów”.

“Skoro z jednej strony polski model walki z koronawirusem jest połączeniem wielu dobrych praktyk i odpowiedniej dynamiki działań, to jaki jest cel organizowania wyborów, które mogą zniweczyć wysiłek, poświęcenie i determinację milionów Polek i Polaków? Skoro udało nam się zgromadzić tak ogromny kapitał społecznego zaufania – po co marnotrawić? Tylko po to, aby spełnić polityczne ambicje?”

Nowym prezesem został Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Poczta uzyska także nowe kompetencje – będą to przesyłki hybrydowe. A więc jak tłumaczy “Rz” – “W skrócie oznacza to, że Poczta Polska będzie masowo otwierać koperty, a następnie przesyłki skanować i dostarczać je elektronicznie. Nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych”.

Rzeczpospolita podkreśla, że nowe kompetencje budzą wiele kontrowersji ze względu na niedawną zmianę prezesa Poczty – “Przemysława Sypniewskiego zastąpił Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej i zaufany człowiek Mariusza Błaszczaka, szefa MON i wpływowej postaci w PiS”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY