Poznańska policja aresztowała Niemca handlującego nielegalną bronią

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pistolet.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Poznańska policja zatrzymała w czwartek niemieckiego obywatela, który handlował nielegalną bronią. W jego mieszkaniu odnaleziono i zarekwirowano 27 sztuk różnego rodzaju broni w tym kilka egzemplarzy karabinów. Mężczyzna podawał się za ukraińskiego generała przebranego w wojskowy mundur.

Do Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu napływały informacje o mężczyźnie podającym się za ukraińskiego generała, który posiada duże ilości broni. Poznańska policja postanowiła przyjrzeć się sprawie przeszukując mieszkanie mężczyzny.

Zobacz także: Rzeź w Kanadzie – Zamachowiec zamordował 16 osób

W jego domu funkcjonariusze odnaleźli i zarekwirowali 27 sztuk różnego typu broni w tym karabinów. Znaleziono również dokumenty nacechowane ukraińskimi emblematami urzędowymi. W mieszkaniu policja zauważyła również szereg ustawionych granatów. Na miejsce przybyli więc saperzy, lecz po ich zbadaniu okazały się być dobrze zrobionymi replikami.

Jako, iż mężczyzna nie przebywał wówczas w domu druga ekipa funkcjonariuszy policji odnalazła go w Kazimierzu Dolnym. Po aresztowaniu i wylegitymowaniu okazało się, iż jest obywatelem Niemiec. Podczas zatrzymania był on ubrany w mundur ukraińskiej armii. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

wtk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY