Redaktor Mediów Narodowych napisał bajkę. Część zysków przekaże na szkoły

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niesamowita informacja! Redaktor Michał Murgrabia napisał bajkę “Rycerz w Garniturze”. Część zysku przeznaczona na katolickie szkoły im. Św. Tomasza z Akwinu.

O sprawie poinformował m.in. dr Anna Mandrela: “Już jest! Bajka dla dzieci napisana przez @MichalMurgrabia. Część zysku z książki jest przeznaczona na szkoły im. św. Tomasza z Akwinu. Gorąco polecam!”.

“Rycerz w Garniturze” to książka mająca nie tylko walory edukacyjne, jest ilustrowana również barwnymi rysunkami.

“Po co komu dzisiaj bajki? Wydaje się, że bajka ma wyłącznie bawić. Dawniej jednak pouczała, wychowywała i przestrzegała. Miała być pomocą dla rodziców, którzy troszczą się o swoje pociechy. Dlatego też często na końcu nich umieszczano morał, czyli pewną ważną w życiu sentencję. Tak jest i tym razem” – informuje autor książki.

“O czym chciałbym pouczyć? Jakiej rady chciałbym udzielić? Przed czym chciałbym przestrzec? Tych spraw jest co najmniej kilka począwszy od nauki dobrych manier, docenienia skromności, podkreślenia znaczenia delikatności, uszanowania czystości i kobiecej godności, a skończywszy na tym, że sens napotykanych trudności możemy zrozumieć dopiero po jakimś czasie. Czy jesteśmy zdolni do poniesienia ofiary? Czy potrafimy czekać? Czy chcemy, żeby wszystko przychodziło łatwo i szybko? Czasem warto się zatrzymać i zastanowić albo po prostu przeczytać bajkę” – przekonuje Michał Murgrabia.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY