Zbiórka #DajmyOddech trwa. Wspomóż służbę zdrowia w walce z koronawirusem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Screen z CGTN / YouTube

Zbiórka #DajmyOddech nadal trwa. Wciąż możesz wesprzeć polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

Roty Niepodległości wciąż prowadzą zbiórkę na respiratory dla Polaków zarażonych koronawirusem. Pomimo, że na koncie jest już 100 tysięcy złotych organizatorzy przyznają, że liczy się każda złotówka.

“Tylko nasza solidarność pozwoli przetrwać czas epidemii koronawirusa. Aby wesprzeć naszą bohaterską służbę zdrowia stworzyliśmy obywatelską zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, który pomoże w walce z koronawirusem” – zachęcają do wpłat Roty Niepodległości.

Przypomnijmy, że niedawno działacze Rot przekazały także pierwsze środki ochronne dla szpitali. Były to kabiny do dezynfekcji. Poinformował o tym Robert Bąkiewicz: “Pomagamy w walce z koronawirusem. Kolejne kabiny do dezynfekcji trafiły do jednostki ratowniczej w Łomży. Nasza pomoc jest możliwa dzięki wszystkim darczyńcom akcji #DajmyOddech”.

DajmyOddech to odpowiedź Rot Niepodległości na szerzącą się pandemię koronawirusa. W Polsce są już 1984 przypadki zarażenia koronawirusem – liczba ta jednak lawinowo rośnie. Coraz więcej osób znajduje się w ciężkim stanie, codziennie też dowiadujemy się o nowych ofiarach pandemii.

Codziennie dowiadujemy się o nowych ofiarach i chorych. Niestety, może się u nas powtórzyć scenariusz Włoch, Hiszpanii czy Belgii, które muszą wybierać kogo mają ratować: “Respiratorów nie da się podzielić między pacjentów, więc już niedługo pracownicy naszej służby zdrowia staną przed dramatyczną decyzją, kogo da się ratować, a kogo już nie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY