Wszechpolacy ostro do PiS: “Nie macie prawa nazywać się partią katolicką”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

MłodzieżWszechpolska ostro odnosi się do głosowania w Sejmie ws. ustawy antyaborcyjnej i krytykuje PiS: “Nie macie prawa nazywać się partią katolicką”.

Przypominamy, że w środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy zakazującego aborcji eugenicznej oraz innego, wprowadzającego zakaz propagowania pedofilii. Mimo stanu epidemii, organizacje feministyczne zapowiedziały związany z tym protest.

Sejm odrzucił jednak projekt ustawy antyaborcyjnej. Posłowie PiS w dużej mierze przyczynili się do tego. Większość posłów Prawa i Sprawiedliwości, tak jak Lewica i PO głosowała przeciwko ochronie życia nienarodzonego.

Tylko Konfederacja stanęła w 100% za życiem. “Maski opadły – po raz kolejny. Nie próbujcie nazywać się partią katolicką. Czy wyborcy PiS wreszcie przejrzą na oczy?” – komentują wszechpolacy.

Organizacje narodowe i patriotyczne zdecydowały się jednak na kontrakcję. Hasztag #FalaŻycia zalał Internet. Polacy opowiedzieli o swoich przeżyciach i zachęcały do włączenia się w akcję powstałej w kontrze do #FalaSprzeciwu, która promuje cywilizację śmierci i domaga się dostępu do aborcji dla wszystkich kobiet, w każdych okolicznościach.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY