Kamiński przekonuje: “Kapitał ma narodowość”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/Media Narodowe

Poseł Konfederacji, członek partii Ruch Narodowy, Krystian Kamiński przekonuje, że kapitał ma narodowość. I jak dodaje – inne państwa doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Krystian Kamiński to poseł wybrany z województwa lubuskiego. Na Twitterze słusznie zauważa, że wbrew opinii liberałów – kapitał ma narodowość. “Pandemia koronawirusa jako test sprawności systemów politycznych, gospodarczych, kultury społecznej obnażył słabości świata zachodu. W tym słabości struktury ich gospodarek budowanych według neoliberalnego przepisu zwanego konsensusem waszyngtońskim”.

“Forsowany w ramach konsensusu waszyngtońskiego światowy wolny handel doprowadził do dezindustralizacji wielu zachodnich państw.Skończyło się tym,że proszą teraz Chiny o maski, rękawiczki.A rozciągnięcie tak wielu łańcuchów produkcji na inne kontynenty uczyni kryzys katastrofalnym” – dodaje Kamiński.

“Jednak nawrót polityki protekcjonizmu neguje nie tylko wolny przepływ towarów, ale i wolny przepływ kapitału. W obawie przed penetracją ich giełdy i gospodarki przez Saudyjczyków i Chińczyków, rząd Niemiec właśnie przyznał sobie prawo do blokowania przejęć niemieckich spółek” – podkreśla poseł.

I jak zaznacza: “Niemieckie Ministerstwo Gospodarki już dodatkowo pracuje nad katalogiem technologii i branż, które mają być monitorowane i chronione w sposób szczególny. Niemcy dobrze wiedzą, że kapitał ma narodowość”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY