Dziambor: Należy odmrażać wprowadzone zakazy [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Dziambor

/ fot. YT/Media Narodowe

Poseł Konfederacji Artur Dziambor był dzisiejszym gościem Mediów Narodowych. Skrytykował rząd za przedłużanie restrykcji gospodarczych. Skomentował również projekty obywatelskie takie jak STOP 447 oraz zatrzymaj aborcję oraz odniósł się do kolejnych zapowiedzi rządu.

“Od bardzo dawna mówimy, iż trzeba rozmrażać te wszystkie, ale oczywiście mówiąc o odmrażaniu gospodarki, będzie można legalnie pójść do parku czy lasu i nie dostać jakiegoś śmiesznego mandatu. Konkretne gałęzie gospodarki powinny być coraz to bardziej zwalniane z rządowych zakazów” – powiedział polityk Konfederacji Artur Dziambor.

Podkreślił również, iż wprowadzona wczoraj tzw. Tarcza 2.0 nie jest spełnieniem marzeń dla przedsiębiorców, zwłaszcza w obliczu zapotrzebowania na wnioski w ZUS’ie.

Zobacz także: Sprawozdanie finansowe Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “#STOP447”

Wskazał na czeski przykład, gdzie tamtejszy rząd z miesięcznym wyprzedzeniem podał termin stopniowego zwalniania restrykcji w gospodarce – “Zamiast rządu, który zarządza mamy tak naprawdę sztab kryzysowy, który od czasu do czasu coś wprowadzi” – porównywał poseł Konfederacji.

Pytany przez redaktora Dominika Cwikłę o obowiązek noszenia maseczek odpowiedział – “To zdecydowanie przerost formy nad treścią. Musimy się zabezpieczać nie wiadomo, dlaczego w wielu przypadkach. Jak idę codziennie z psem na spacer, to idę w miejsce, gdzie nie ma tłumów, więc nie rozumiem dlaczego muszę wychodzić w maseczce. Jest to po prostu kolejny krok tresury społeczeństwa” – ocenił.

Odniósł się także do wypowiedzi ministra Szumowskiego, który wspomniał o możliwości noszenia maseczek, aż do wynalezienia i wprowadzenia szczepionki na koronawirusa – “Jestem przerażony tą zapowiedzią. To brzmi jak początek jakiejś teorii spiskowej, a ja jestem bardzo daleki od każdej teorii spiskowej” – przyznał się poseł Dziambor.

Wspomniał także, że dwa wnioski posła Roberta Winnickiego o przejście projektów ustaw “STOP 447” oraz “Zatrzymaj Aborcję” od razu do II czytania pokazały, komu tak naprawdę zależy na nich.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY