Papież-senior Benedykt XVI kończy dzisiaj 93 lata

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Emerytowany Ojciec Święty Benedykt XVI obchodzi dzisiaj swoje 93. urodziny. Był 265. Papieżem i sprawował posługę apostolską od 19 kwietnia 2005 r. do 28 lutego 2013 r.

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku w bawarskiej miejscowości Marktl am Inn. Z informacji napływających z Watykanu wynika, że niestety, ale tegoroczne urodziny emerytowany papież nie będzie obchodził wspólnie z najbliższym gronem przyjaciół.

Przypomnijmy, Benedykt XVI dokonał historycznego ustąpienia z urzędu w 2013 r. Zastąpił go papież Franciszek. Od tego czasu Benedykt XVI mieszka w rezydencji w Ogrodach Watykańskich.W lutym w liście do dziennika “Corriere della Sera” w związku z piątą rocznicą abdykacji Benedykt XVI napisał: “Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym zmniejszaniu się sił fizycznych, wewnętrznie pielgrzymuję do Domu”.

“To wielka łaska dla mnie, że jestem otoczony na tym ostatnim odcinku, niekiedy trochę męczącym, przez taką miłość i dobroć, jakich nie mógłbym sobie wyobrazić” – dodał.

W zeszłym roku papież spędził swoje z rodziną, w tym jednak ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa nie planuję się delegacji i odwiedzin. “Będzie to spokojny dzień bez żadnych uroczystości. Mamy nadzieję i modlimy się, aby przytłaczająca pandemia wkrótce została przezwyciężona” – poinformował prefekt Domu Papieskiego.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY