Unia Europejska straszy Budapeszt: “KE szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Unia Europejska straszy Budapeszt sankcjami i kolejnymi karami: “KE szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom” – zapowiada Von der Leyen.

Przypominamy, że pod koniec marca węgierski parlament przegłosował ustawę nadającą Premierowi większe uprawnienia. Victor Orban może od teraz wydawać dekrety w stanie nadzwyczajnym jaki obowiązuje u naszych południowych sąsiadów w związku z koronawirusem. Opozycja była przeciwna nadawaniu rządowi takich silnych uprawnień.

Węgierski parlament większością 2/3 deputowanych pozwolił obecnemu Premierowi Węgier na zwiększenie swojej władzy. Victor Orban dzięki specjalnej ustawie znaczącą władzę w kraju. Może od teraz wydawać dyspozycję za pomocą dekretów. Fidesz argumentował zasadność ustawy wyjątkową sytuacją na Węgrzech spowodowaną koronawirusem.

Głos w sprawie zabrała oczywiście Unia Europejska. “Ze względu na krytyczne doświadczenia z przeszłości, szczególnie dokładnie przygląda się Węgrom” – postraszyła w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Dodała również, że na celowniku Unii Europejskiej są także inne państwa, które reagują na koronawirusa: “Środki te muszą być odpowiednie, tymczasowe i demokratycznie kontrolowalne”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY