REKLAMA

[SONDAŻ] Rośnie poparcie dla PiS-u, Konfederacja ma prawie 8%

REKLAMA

W czasach sondaży prezydenckich trochę mniej uwagi zwracamy na poparcie dla partii. Niesłusznie. Podajemy wyniki sondażu dla Super Expressu.

Mimo czasu świątecznego oraz pandemii koronawirusa, świat polityczny nie zwalnia. Chociaż obecnie większą uwagę zwraca się na sondaże prezydenckie, warto też odnotowywać aktualne poparcie dla partii politycznych. One wiele mówią o nastrojach Polaków. Szczególnie, że rozpoczyna się wielki kryzys gospodarczy, który może wpłynąć na poparcie polityczne. Na tę chwilę władza nie ma powodów do obaw. Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nawet wzrasta. W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” PiS ma aż 43,96% poparcia. Oznacza to wzrost o dwa punkty procentowe.

Powody do zmartwienia ma za to Koalicja Obywatelska. Nieudolna kandydatka na prezydenta na pewno ma na to wpływ. Platforma, resztki Nowoczesnej i robiący za kwiatek do kożucha Zieloni mają tylko 22,44% poparcia, co oznacza z kolei niewielki spadek w porównaniu do ostateniego badania tej pracowni. Trzecia jest wypompowana przez miesiące obecności w rządowej telewizji Lewica. Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń, Adrian Zandberg i reszta czerwono-tęczowego towarzystwa może liczyć na 15,66% chcących oddać swój głos Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: Szok! Co robiła Komisja Smoleńska? Stanisław Michalkiewicz [WIDEO]

Dalej jest Koalicja Polska, a więc Polskie Stronnictwo Ludowe i kilkuosobowe resztki dawnego „antysystemowego” ruchu Kukiz’15. Ludowcy mają poparcie wynoszące 8,73%. Następne miejsce zajmuje Konfederacja, a więc sojusz ideowej prawicy: narodowców, wolnościowców i tradycjonalistów. Konfederacja ma 7,71% poparcia. Jak widać poparcie dla konfederatów po wyborach parlamentarnych trochę wzrosło, ale od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie 7-9%, w zależności od sondażowni. Pięć obozów politycznych wraz ze swoimi sympatykami okopało się na swoich pozycjach i czeka na burzę, która nadchodzi.

REKLAMA

Komentarze