“Bez woli Amerykanów i bez wraku nie poznamy prawdy o Smoleńsku!” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wojciech Sumliński udzielił kolejnej wypowiedzi Mediom Narodowym. Tym razem tematem była katastrofa w Smoleńsku. Zapraszamy do wysłuchania!

Gościem programu Mediów Narodowych, tym razem poprzez połączenie wideo, był Wojciech Sumliński, znany i lubiany dziennikarz śledczy. Rozmowa dotyczyła katastrofy w Smoleńsku, której 10-tą rocznicę wczoraj obchodziliśmy. Wojciech Sumliński jasno zaznaczał, że nie ma woli ze strony Amerykanów na wyjaśnienie tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. To też może być powód zaskakującej bierności strony polskiej, które jesteśmy świadkami mimo tego, że przecież od pięciu lat rządzi Prawo i Sprawiedliwość, które przez szereg lat budowało na tej tragedii swoją politykę. “Bez woli Amerykanów i bez wraku nie poznamy prawdy o Smoleńsku”.

Chociaż Wojciech Sumliński początkowo nie zajmował się tą sprawą z perspektywy dziennikarza śledczego podkreślił, że praktycznie każdy podskórnie wiedział, że to nie był zwykły wypadek. “Zacząłem pytać, także ludzi ze służb. Można powiedzieć, że w żadnej z tych wypowiedzi, nigdy nie pojawiła się informacja czy przypuszczenie, że to był zwykły wypadek” – mówił Sumliński. “Wiele przesłanek, w logicznym ciągu wskazuje na to, że działały tutaj tak zwane osoby trzecie. Prawda jest taka, że Amerykanie mają wiedzę na ten temat, ale nie chcą tej wiedzy przekazywać”. Warto tutaj zaznaczyć, że mowa o ponoć “najlepszym” sojuszniku Polski.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] Rośnie poparcie dla PiS-u, Konfederacja ma prawie 8%

“Gdyby zaczęli przekazywać o tym informacje, że stały za tym osoby trzecie, a niekoniecznie z państwa polskiego, to mogłoby to doprowadzić do bardzo daleko idących konsekwencji międzynarodowych, na których nikomu nie zależy, tak jak nikt kiedyś nie chciał bić się za Gdańsk”. Wojciech Sumliński jest też pewny, że Rosjanie wraku Tupolewa nigdy nam nie oddają, “chociażby dlatego, żeby nas upodlić”. O Putinie z kolei mówił, że “nawiązuje do swojego protoplasty Stalina, który jeszcze w latach czterdziestych i pięćdziesiątych mówił, by z Polaków robić nazistów, antysemitów, morderców Żydów, współpracowników Hitlera”. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY