REKLAMA

Szok! Co robiła Komisja Smoleńska? Stanisław Michalkiewicz [WIDEO]

REKLAMA

Rozmowa na czasie. Dzisiaj 10. rocznica… zamachu czy katastrofy smoleńskiej? Stanisław Michalkiewicz był gościem Mediów Narodowych. Zapraszamy!

Jak już dzisiaj rano informowaliśmy, dzisiaj obchodzimy 10. rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Dla wielu polskich patriotów to jednak nie katastrofa, w rozumieniu wypadku, lecz zamach. Wbrew zapowiedziom Prawa i Sprawiedliwości sprawa ta nie została jednoznacznie wyjaśniona i ogłoszona. Temat na potrzeby Mediów Narodowych poruszył więc wybitny gość, znany i lubiany Stanisław Michalkiewicz. „Katastrofa smoleńska, przyczyny jej i to, czy to była katastrofa czy zamach, nie została wyjaśniona do tej pory mimo, że rząd dobrej zmiany już piąty rok rządzi, więc ma do dyspozycji zasoby całego państwa, a właściwie wiemy tyle samo co i przedtem, to znaczy nic” – mówił.

„W dodatku nie zostały wyjaśnione takie kwestie, które mogłyby być wyjaśnione bez udziału Rosjan. Na przykład: jaki charakter miała podróż pana prezydenta Kaczyńskiego do Katynia?”. Stanisław Michalkiewicz słusznie zauważył, że sprawa ta nie jest do końca jasna, ponieważ wizyta prywatna to na pewno nie była, a skoro była to oficjalna wizyta, to na polskiego prezydenta w Smoleńsku powinien czekać odpowiednio wysokiej rangi polityk rosyjski – w domyśle prezydent Putin lub inny ważny przedstawiciel władz Federacji Rosyjskiej. „Nie zostało nawet wyjaśnione to, kto tak naprawdę przygotowywał tę wizytę”.

ZOBACZ TAKŻE: Wybory prezydenckie: Jakubiak, Piotrowski, Żółtek, Tanajno zarejestrowani

Stanisław Michalkiewicz przedstawiał szczegóły organizacji wyjazdu polskiej delegacji do Rosji, komentował także prace Komisji Smoleńskiej. Niewątpliwie pytań i wątpliwości wcale nie jest mniej, niż pięć lat temu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość dochodziło do władzy. Stanisław Michalkiewicz zwrócił też uwagę, że nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności. „Nawet pan Tomasz Arabski, szef Kancelarii Premiera, owszem stanął przed sądem, ale zaciągnięty tam z oskarżenia prywatnego grupy rodzin ofiar katastrofy, a nie przez władze śledcze państwa polskiego”. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy!

REKLAMA

Komentarze