Imigranci boją się koronawirusa: “Przepłynęli wpław z hiszpańskiej Ceuty na plażę koło Fnideq”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Takich skutków pandemii koronawirusa nikt się nie spodziewał. Jak informuje Adam Gwiazda – imigranci reguralnie uciekają ze strachu przed koronawirusem do swoich ojczyzn.

“7 IV w nocy policja marokańska zatrzymała czterech młodych Marokańczyków, którzy chcieli wrócić do domu z Hiszpanii. Piąty został aresztowany przez Guardia Civil. Przepłynęli wpław z hiszpańskiej Ceuty na plażę koło Fnideq. Zdarza się to regularnie – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

https://twitter.com/delestoile/status/1248192740485222400?s=19

Nielegalni migranci, którzy najpierw przekroczyli hiszpańskie granice na pontonach. Wraz z rozwojem pandemii koronawirusa postanowili wrócić do siebie. Jak tłumaczą – nie stoi za tym tylko koronawirus, ale także presja na handlarzach niewolników i bezrobocie. To nie pierwszy raz, kiedy złapano “uchodźców”.

Jak uciekają imigranci? Sto młodych osób zmieściło się na pokładzie dwóch nadmuchiwanych łodzi. Inni próbują płynąć wpław. Hiszpania nadal walczy z pandemią koronawirusa. Chociaż zanotowano ostatnio spadek liczby zgonów i zachorowań na koronawirusa to sytuacja nadal jest poważna.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY