Przekroczono liczbę 5000 osób chorych na COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zachorowań. Przekroczona została liczba 5000 tysięcy osób chorych na COVID-19. Podczas porannego podsumowania resort podał, iż siedem osób zmarło w ciągu ostatnich godzin. Dotychczas wykonano ponad 90 tysięcy testów na koronawirusa.

Potwierdzono 152 nowe przypadki zachorowań. Odpowiednio: 29 osób w Wielkopolsce, 28 nowych przypadków na Śląsku, 27 osób w Zachodniopomorskim, 13 zarażonych w Kujawsko-Pomorskim, 9 osób w Małopolsce, po 7 przypadków w lubelskim i pomorskim, 6 w opolskim, 5 w warmińsko-mazurskim, 4 osoby w podlaskim, 3 osoby zarażone w świętokrzyskim oraz dwie w podkarpackim.

Zobacz także: Poprawia się stan Johnsona. Nie ma zapalenia płuc

Od wczorajszego podsumowania zmarło siedem osób w tym, 84-letnia kobieta w Tychach, 59-letnia kobieta w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźle, 72-letni mężczyzna w Bolesławcu oraz dwie kobiety po 80-tce w Łańcucie. Wszystkie wymienione osoby chorowały przedtem na inne schorzenia.

“Szczyt zachorowań nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. Jeżeli będziemy trzymać się reżimu sanitarnego, to ten szczyt opóźnimy. Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze” – powiedział Łukasz Szumowski.

Dotychczas zmarło 136 osób, a wśród 5000 osób zdiagnozowano zarażenie SARS-COV-2. Ministerstwo Zdrowia informuje również o 99 284 wykonanych testach na obecność koronawirusa. W ciągu ostatniej doby wykonano ich siedem tysięcy. Resort powiadomił również, że do tej pory wyzdrowiało 222 osoby.

Ministerstwo Zdrowia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY