REKLAMA

Bosak: Tarcza antykryzysowa jest biurokratyczna

REKLAMA

Podczas swojej konferencji prasowej Krzysztof Bosak skomentował nowe zamierzenia Tarczy Antykryzysowej. Kandydat na Prezydenta RP pochwalił rozszerzenie zwolnienia z ZUSu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wskazał również na poszczególne punkty ustawy, które są biurokratyczne. Odniósł się także, do głosowania korespondencyjnego.

W komentarzu do bieżących wydarzeń politycznych Krzysztof Bosak odniósł się tematu tzw. Tarczy Antykryzysowej i naniesionych przez rząd poprawkach. Część z nich spotkała się z przychylnością Konfederacji, lecz nadal ustawa boryka się z wieloma niedoskonałościami, które utrudnią znacznie życie przedsiębiorcom.

Zobacz także: Przebitkowski ostro przyrównuje Unię Europejską do zaborów: “Narracja ta sama”

„Jest to kolejny projekt pisany w pośpiechu. Zawiera w sobie mnóstwo łatania dziur i niedoskonałości redakcyjnych. Ma on podnieść poziom legislacyjny, lecz zwiększa się poziom chaosu” – zauważył Krzysztof Bosak.

„Po za jedną rzeczą, którą możemy pochwalić i jest zgodna z programem Konfederacji, która jest pro-pracownicza i pro-przedsiębiorcza, a mianowicie rozszerzenie zwolnienia z ZUSu na małe przedsiębiorstwa” – wskazał wiceprezes Ruchu Narodowego.

Komentarz do projektu Tarczy 2.0

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Środa, 8 kwietnia 2020

Wskazał również na błędy popełnione w projekcie, które klasyfikują przedsiębiorców mogących ubiegać się o zwolnienie z podatku – „W tej chwili opłaca się zwolnić kilku pracowników, aby zejść do poziomu mikro przedsiębiorcy” – powiedział kandydat na Prezydenta.

Zauważył również, że obecnie rząd nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, aby wypłacić przedsiębiorcom odszkodowania – „Tak naprawdę, aby uruchomić duże środki idące w miliardy musi być podjęta nowelizacja budżetu”.

Podjął również temat nadchodzących wyborów prezydenckich, które zgodnie z zamierzeniami obozu rządzącego mają się odbyć w terminie w całości poprzez głosowanie korespondencyjne.

Facebook/@KrzysztofBosak

REKLAMA

Komentarze