“Przy wielkich niepokojach katolik powinien wracać do fundamentów” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Ks. Karol Stehlin był gościem Mediów Narodowych. Rozmowa dotyczyła podejście katolików do koronawirusa i innych zagrożeń. Zapraszamy do wysłuchania.

Gościem programu Mediów Narodowych, który prowadził redaktor Michał Murgrabia, był ks. Katol Stehlin, przełożony Domu Autonomicznego Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Europie Środkowej i Wschodniej. Rozmowa dotyczyła podejścia katolików do ciężkich sytuacji, spowiedzi, a także obecnej sytuacji z pandemią koronawirusa. “”Kościoły zamknięte, wierni w bardzo wielu krajach muszą zostać w domach, nie mają dostępu do sakramentów świętych, nie mogą iść nawet aby odwiedzić najświętszy sakrament, od tygodni nie mają dostępu do komunii, nie mogą iść do spowiedzi, został im tylko świat online”.

Ks. Karol Stehlin zauważał, że obecna sytuacja jest dla katolików ciężka. Porównywał to do czasów, kiedy po świecie podróżowali misjonarze chrześcijańscy, ale brakowało księży i kościołów, lub do czasów rewolucji francuskiej i innych prześladowań, gdy wierzący nie mieli nawet możliwości spowiedzi, uczestnictwa w sakramentach świętych. Ksiądz przedstawił katolickie zasady, aby wiedzieć “w jaki sposób zachować się, aby w nawet nadzwyczajnych czasach zbawić swoją duszę”. Niestety mało ludzi dziś o tym wie.

ZOBACZ TAKŻE: Anna Mandrela w Chicago. Rozmowa o NSZ i Wtoldzie Pileckim [WIDEO]

Rozmowa dotyczyła także sytuacji, która ma miejsce w innych krajach. “W Niemczech na przykład księża nie mają już dostępu do żadnego szpitala, żadnego domu starców”. Ci, którzy nie mają dostępu do kapłana “muszą wiedzieć na czym polega akt doskonałej skruchy”. Ksiądz Karol Stehlin podkreślił więc prawdziwe znaczenie i zasady spowiedzi. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy redaktora z księdzem Stehlinem. Jako katolicy musimy być przygotowani na życie w ciężkich sytuacjach, musimy znać zasady naszej religii.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY