Anna Mandrela w Chicago. Rozmowa o NSZ i Wtoldzie Pileckim [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/Media Narodowe

Dr Anna Mandrela odwiedziła Stany Zjednoczone. Dzięki telewizji Mediów Narodowych możemy zobaczyć rozmowę z Arkadiuszem Cimochem nt. Pileckiego i NSZ.

Znana i lubiana dr Anna Mandrela, autorka pierwszej książki wydanej przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości (“Kto zdradził Witolda Pileckiego? Nieznane fakty z ostatnich lat życia Rotmistrza”), odwiedziła Chicago w Stanach Zjednoczonych. Dzięki telewizji internetowej Mediów Narodowych możemy zobaczyć i wysłuchać rozmowę pomiędzy Arkadiuszem Cimochem a Anną Mandrelą. Arkadiusz Cimoch to działacz chicagowskiego koła Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Rozmowa dotyczyła Witolda Pileckiego i NSZ.

Już na samym początku rozmowa dotyczy faktu, że w czasie powstania warszawskiego Witold Pilecki, którego na sztandary próbuje brać także dzisiejsza lewica (przeciwstawiając go “zbrodniarzom” jak “Bury”), służył przecież w strukturach powiązanych właśnie z NSZ. Dr Anna Mandrela przedstawia szczegóły tego faktu. Przypomnijmy, że Pilecki walczył w ramach kompanii NSZ “Warszawianka”, która tworzyła Zgrupowanie Chrobry II. Warto wysłuchać rozmowy dwóch specjalistów – Arkadiusz Cimoch ma historię NSZ w jednym palcu.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: 207 nowych zakażeń i pięć kolejnych ofiar śmiertelnych

Dzięki tej rozmowie widzimy jak bardzo próbuje zohydzić się ideę katolicko-narodową. Dr Anna Mandrela mówiła, że “przez wiele lat bardzo mało mówiło się o Narodowych Siłach Zbrojnych. Teraz powstają te publikacje, które starają się przedstawić historię Narodowych Sił Zbrojnych, ale cały czas jest tego za mało, więc cały czas wielu ludzi nie kojarzy”. Dobrym przykładem jest tutaj też fałszowanie faktów na temat Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Cała rozmowa ma 45 minut. Zachęcamy do wysłuchania tej pięknej narodowej lekcji historii!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY