Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski zmuszony do dymisji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. asta24.pl

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski zmuszony do dymisji? Nowym prezesem został Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Media rozpisują się, że Sypniewski został zmuszony do złożenia dymisji – ma to związek z autopoprawką Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą głosowania korespondencyjnego. Wynikało z niego, że głosowanie w majowych wyborach prezydenckich odbyłoby się wyłącznie drogą korespondencyjną.

Logistycznie odpowiedzialna za majowe wybory byłaby więc Poczta Polska. Jednak tego samego dnia prezes poczty postanowił złożyć dymisję ze stanowiska.

“Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 03 kwietnia 2020 roku, zmienia się skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej.Z funkcji Członka Rady Nadzorczej został odwołany Pan Paweł Calski. Na tę samą funkcję został powołany Pan Tomasz Zdzikot” – poinformowała na Twitterze Poczta Polska.

“Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu” – czytamy w oświadczeniu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY