Koczowisko KOD pod Sejmem. Sanepid: Nie ma problemu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
medianarodowe

medianarodowe / wikimediacommons

Portal tvp.info przedstawił wyniki kontroli Sanepidu jaka miała miejsce w koczowisku Komitetu Obrony Demokracji znajdującym się przy Sejmie. Zdaniem służb, ta permanentna pikieta nie łamie prawa. Kontrola odbyła się jednak przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, a od tamtego czasu Sanepid nie zainteresował się miasteczkiem.

Obozowisko zostało skontrolowane 13 marca. Było to zatem przed ogłoszeniem najnowszych przepisów ograniczających możliwość gromadzenia się w miejscach publicznych. Inspekcja nie stwierdziła naruszenia przepisów ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy? Jest decyzja Porozumienia co do głosowania korespondencyjnego

Niemniej jednak wydano prewencyjne zalecenia dotyczące bieżącego utrzymania czystości i higieny w obliczu ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego (zapewnienie dozownika z preparatem do dezynfekcji rąk, stosowanie bieżącej dezynfekcji rąk, zorganizowanie apteczki I pomocy) – poinformował Sanepid.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie wskazuje, że przeprowadzony podczas kontroli wywiad z uczestnikami pikiety nie wykazał, aby zachodziły przesłanki uzasadniające przeprowadzenie badań w kierunku koronawirusa dla osób tam przebywających. W dniu kontroli żaden z uczestników pikiety nie wykazywał jakichkolwiek objawów wskazującej na obecność infekcji, nikt też nie zgłosił kontaktu z osobą chorą ani przyjazdu z obszarów endemicznych w okresie ostatnich 14 dni – podano.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY