Jarosław Gowin może odejść z rządu? Chodzi o wybory prezydenckie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jarosław Gowin mówił o możliwości przesunięcia wyborów. Nie spodobało się to kierownictwu partii. Gowin jest na wylocie? Sasin mówi o odejściu z rządu.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Jarosław Gowin skłania się ku przesunięciu wyborów. Obecnie najczęściej proponowanymi rozwiązaniami problemu wyborów prezydenckich w czasie pandemii koronawirusa jest ich przesunięcie o kilka miesięcy za pomocą stanu wyjątkowego, czego chce praktycznie cała opozycja, lub też przeprowadzenie wyborów w terminie, przy czym upiera się rząd i PiS. Rosnąca liczba zakażeń i zgonów spowodowała jednak, że PiS zmiękł i władze pracują teraz nad umożliwieniem głosowania korespondencyjnego wszystkim obywatelom.

Jarosław Gowin zaproponował przesunięcie wyborów… o rok. Widocznie chciał się wyróżnić, z jednej strony zaspokajając potrzeby opozycji (przesunięcie wyborów), a jednocześnie umożliwiając ominięcie zagrożenia, którego najbardziej obawia się PiS. PiS nie chce wyborów na jesień, bo wtedy bardzo widoczne będą efekty kryzysu gospodarczego, który będzie efektem pandemii i zostanie z nami na dużo dłużej, niż koronawirus. Pomysł ten podobno bardzo nie spodobał się w PiS. Interia podaje, że “Gowin jest już spalony w środowisku”. Sprawę skomentował też Jacek Sasin.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe bardzo poważne ograniczenia. Walka z koronawirusem trwa

Jacek Sasin w rozmowie w RMF FM mówił: ” Nie ma możliwości przesunięcia wyborów. Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego, tylko po to, żeby przesunąć wybory”. Wyrażał nadzieje, że Gowin jest politykiem racjonalnym. “Jarosław Gowin jest jeszcze w rządzie, natomiast słyszałem, że zapowiadał, że będzie chciał z tego rządu wyjść, jeśli PiS, jako większość parlamentarna, będzie chciało przeprowadzić wybory w terminie konstytucyjnym. Mam nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie”. Pamiętajmy, że rządzący to nie tylko PiS. Swoje partie i interesy ma też Ziobro czy Gowin.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY